Reyting Rekorları Kıran Dizi Mucize Doktor

FOX Tv'de yayınlanan Mucize Doktor dizisinde Otizm ve Savant Sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesi ekranlara taşınıyor. Bu genç cerrahın özel bir hastalığı vardır Savant Sendromu. Savant Sendromu genel zeka düzeyi ortalamanın altında olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanıdır. Çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan bu genç doktor. iş arkadaşlarının kendisinden şüphelenmemeleri için onlara değişik tıbbı hediyeler verir.

Mucize Doktor dizisi Amerika Birleşik Devletlerinde 2 sezon ve 36 bölüm olarak yayınlanan The Good Doctor dizisinden uyarlanıyor. Mucize Doktor dizisi tıbbi bir drama dizisi ve uyarlamayı Mf Yapım yapıyor.

Daha önce Anne ve ve Bir Litre Gözyaşı gibi dizileri başarı ile uyarlayan MF Yapım senaryo uyarlaması için ise başarılı senarist Pınar Bulut tarafından gerçekleştirilecek. Mucize Doktor dizisinin yönetmeni ise Yusuf Pirhasan olacak. Genç yönetmen Yusuf Pirhasan daha önce Kalp Atışı ve Seviyor Sevmiyor dizilerini de yönetmişti.

Kore Senaryosu

Her ne kadar Amerika'da yayınlanan versiyonu ile tanınsa da, Fox Tv'nin yeni dizisi Mucize Doktor'un asıl versiyonu Kore'dir. Çoğunlukla Kore'de ortaya çıkan dizinin uyarlama olduğu bilinmekte, Amerikan versiyonu ise temel çıkış noktası olarak düşünülmektedir. Ancak Mucize Doktor'un asıl asıl senaryosu Kore'ye aittir. İsmi ise "Good Doctor" tur.

Dizinin ilk versiyonu (Kore) 2013 yılında, ikinci versiyonu ise 2017 yılında çekilmeye başlanmıştır. 2018 yılında ise Japonya versiyonu olarak çekilmeye başlanmıştır.