Vikings (Vikingler) yeni sezonda DMAX'de

Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi. Yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst'in yaptığı dizi History kanalında yayın hayatına başladı. Son sezonu şifresiz olarak DMAX ekranlarında ve web sitesinde yayında olacak.

Vikings final sezonuyla ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. 6. sezonun ilk bölümü 4 Aralık'ta yayınlanacak. 6. sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanan epik dizi, 2 saatlik özel bölümüyle Aralık'ta dönüyor. 20 bölümden oluşacak sezonun 2020 ortasında sona ermesi bekleniyor. Yeni sezon görüntülerinde Bjorn ve Ivar'ın heyecan dolu kapışması dikkat çekiyor.

The Tudors'ın senaristi Michael Hirst'ın yaratıcısı olduğu, Kanada - İrlanda ortak yapımı olan Vikings, barbar bir kavim olarak bilinen Vikingler'in efsanevi savaşlarını ve savaşçılarını konu alıyor. İskandinav mitolojisinin en bilindik kahramanı, Vikingler'in kralı Ragnar Lothbrok'un hayatıyla başlayan hikaye Vikingler'in fethettikleri yerleri, ölümle savaşlarını, geleneklerini ve yaşayış biçimlerini de gerçekçi bir şekilde anlatıyor.

Final sezonunda, Rus aktör Danila Kozlovsky, Rus halkının 10. yüzyılın Varangyan (doğu Avrupa Vikingleri) hükümdarı Novgorod Oleg olarak altıncı sezon için diziye katılıyor. Serideki Lagertha'yı canlandıran Katheryn Winnick, sezonun bir bölümünü yönetecek.