Kanal D Canlı

27.02.2020
Diğer Kanallar
İsim Demirören Yayın Grubu
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
İletişim [email protected]

Kanal D Canlı Yayınını Nasıl İzlerim?
Öncelikle kanal sayfamıza geldiğinizde Kanal D kanalının açık oldıuğundan emin olun. Masaüstü platformdan Kanal D canlı yayını izlenecek ise player otomatik olarak yayını başlatacaktır.

Mobil platformlarda Kanal D Canlı yayını Açılmadı
Mobil platformlarda veri politikaları gereği yayınları kullanıcı izni almadan otomatik olarak başlatamıyoruz, Kanal D yayını açabilmek için PLAY butonu görseline basmanız gereklidir. Ayrıca Player ekranında herhangibir yere basarakta yayını başlatabilirsiniz.

Kanal D Yayın Akışına Nasıl Ulaşabilirim?
Masaüstü ortamdan kanalı izleyecekseniz, sağ alanda Kanal D yayın akışı gösterilmektedir. Aynı zamanda gene Masaüstü uygulamada o an hangi program mevcutsa belirtilmektedir. Mobil platformda Kanal D yayın akışı için ekranı aşağı doğru kaydırmanız yeterlidir.

Kanal D canlı, dizileri ve programlarıyla ön planda olan Kanal D kanalını dilediğiniz ortamda platformumuz üzerinden canlı olarak izeleyebilirsiniz. Alternatifli yayınların yer aldığı Kanal D sayfamızda, kanala ait güncel yayın akışı saat saat yer almaktadır.

Kanal D Programları

Cumartesi günleri saat 20:00'da yayına başlayan Gastronomi üzerine kurulu Chefs' Arena programı yer alıyor. Pazar günleri saat 20:00'da komedi içerikli Çok Güzel Harekerler Bunlar 2 yayında. Hafta içi her gün sabah 9'da magazin içerikleri ağırlıklı Neler Oluyor Hayatta programı yer alıyor. Hafta içi hergün canlı yayınla saat 11'de Kanal D ekranlarına Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programı geliyor. Hafta içi hergün saat 13:00 da sevilen sanatçı Fatih Ürek'in sunduğu Gelinim Mutfakta başlıyor. Hafta içi hergün sabah 7.30'da sağlık üzerine kurulu Balçiçek ile Dr. Cankurtaran programı başlıyor. Pazar günleri saat 13:00'da Arda ile Omuz Omuza. Pazar günü saat 14:00'da Ayhan Sicimoğlu ile Renkler gibi programlar ve daha fazlası yer alıyor.

Dizi haberleri, en son fragmanların yer aldığı blog sayfamızdan Kanal D'ye ait birçok habere ulaşabilirsiniz.

Kanal D Tarihçe

Kanal D, Demirören Holding'in Türkiye'de yayın yapan ulusal televizyon kanallarından biridir. Tüm Türkiye'ye yayın yapan ulusal kanal, genelde dizi filmleriyle ön plana çıkmıştır ve 84 yerli ve 13 yabancı dizi ile, 93 yerli ve 9 yabancı dizi yayınlamış Show TV'den sonra en çok sayıda televizyon dizisi yayınlamış Türk televizyon kanalıdır. 2009 yılı itibarıyla Türkiye'de en çok izlenen kanal unvanını elde etmiştir.

Kanal D tarihi

Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan tarafından ortak kurulmuştur. 16 Eylül 1993'te test yayınına ve 19 Aralık 1993'te normal yayına başlamıştır. Kanalın hisseleri 16 Ekim 1994 tarihinde Aydın Doğan'a emanet verildi ve kanalın logosu değişerek bugünkü hâlini almıştır. 2004 yılında, analog yayının yanı sıra sayısal yayın yapmaya da başlamıştır. Diğer tüm Avrupa ülkelerine Türkçe yayın yapan Almanya merkezli Euro D kanalın yurt dışındaki şubesidir.

Kanal D, ayrıca Türkiye'de yüksek çözünürlükte (HD) yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal D HD'yi yayına sokmuştur. Kanal D'de yayınlanan birçok program, bu kanaldan yüksek çözünürlükte izlenebilmektedir. Kanal D Ana Haber Bülteni'ni hafta içi Buket Aydın sunmaktadır. Spor Gündemi'ni Emre Tilev sunmaktadır. Sihirli Annem, Yaprak Dökümü, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Kuzey Güney, İntikam, Kavak Yelleri, Aşk-ı Memnu, Hanımın Çiftliği, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi Kanal D'nin en çok beğenilen dizileri arasında yer almıştır.

Kanal, 20 Nisan 2011'de logosunu üç boyutlu yapmış ve logonun ortasındaki daire dönen bir küre olmuştur. Mayıs 2013'ten itibaren Kanal D dizileri engelsiz.kanald.com.tr adresinde görme engelliler için sesli betimleniyor, işitme engelliler için işaret dili ile anlatılıyor. Ayrıca altyazılarla destekleniyor.

Kanal D, 1 Temmuz 2013'te 16:9 (geniş ekran) yayına geçti. 21 Mart 2018 tarihi itibarıyla Demirören Medya Grubu'na satılmıştır.

Kanal D frekansları

Türksat 4A uydusunda sırasıyla Frekans:11977 , Symbol Rate:27500, FEC:5/6 ve Polarizasyon: H-Yatay frekans değerlerinde yayın yapıyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Kanal D Canlı İzleyici Yorumları

Yorum Ekle

hekimoğlu tarafından 2020-02-18 16:31:08 tarihinde gönderilmiştir.

fanatik bir house md. izleyicisi olarak bayıldığım bir dizi kanal d böyle bir iş çıkardığı için teşekkür ederim, senaryoya sadık kalınması en önemli kısım bence ve karakterler tam oturmuş. Her hafta sabırsızlıkla yeni bölümü bekliyoruz.

arka sokaklar tarafından 2019-12-13 16:40:47 tarihinde gönderilmiştir.

Arka sokakları çok seviyoruz cuma günlerini iple çekiyoruz. 20 yılda sürse izleriz teşekkürler kanal d.

Sponsor Bağlantılar